APA PsycTests

From Wiki PL - Biblioteka AIK
Jump to navigation Jump to search

APA PsycTests to bibliograficzna, pełnotekstowa i multimedialna baza danych prowadzona przez American Psychological Association (APA). Obejmuje szeroki zakres testów psychologicznych i narzędzi badawczych, dostępnych do bezpośredniego pobrania i stosowania w badaniach naukowych i nauczaniu. Jest ważnym źródłem informacji o strukturze badań mających znaczenie dla psychologów i specjalistów w dziedzinach pokrewnych, takich jak psychiatria, zarządzanie, edukacja, nauki społeczne, neurologia, prawo, medycyna i praca socjalna. Zapewnia również dostęp do coraz większej liczby testów, które są dostępne w językach innych niż angielski.

Na stronach APA jest dostępny system klasyfikacji używany w APA PsycTests.

Pełna informacja o bazie jest dostępna pod adresem https://www.apa.org/pubs/databases/psyctests.

APA PsycTests jest oferowana przez dostawców: EBSCO, Ovid Technologies, ProQuest.


Dostęp testowy

Kolekcja jest jedną z kilku baz dostępnych testowo na platformie ProQuest od 7 kwietnia do 8 maja 2020 r.

Dostęp bezpośredni Dostęp przez HAN
Platforma ProQuest przejdź (PsycTests)
przejdź (wszystkie)
przejdź (wszystkie)

Przydatne materiały

Kanał YouTube APA Publishing Training zawiera kilkadziesiąt tutoriali dot. zasobów APA. Dostępne są playlisty dla poszczególnych platform: APA Databases on EBSCOhost, APA Databases on ProQuest, APA Databases on Ovid. Osobną playlistą jest PsycTESTS on ProQuest.

Na stronach APA są też dostępne materiały dokumentacyjno-informacyjne oferowanych baz, np. przewodnik po strukturze i typach danych.

Na platformie ProQuest jest dostępny serwis ProQuest Libguides z szeroką ofertą pomocy, materiałami informacyjnymi i szkoleniami dotyczącymi platformy. Wybrane materiały szkoleniowe są dostępne także w języku polskim.

Finding the Tests in PsycTESTS via ProQuest
Reliability and Validity in PsycTESTS via ProQuest
New Features of PsycTESTS via ProQuest


Zobacz też