FAQ - najczęściej zadawane pytania

From Wiki PL - Biblioteka AIK
Jump to navigation Jump to search
Z czego można skorzystać przygotowując kursy e-learningowe?
Platforma e-learningowa AIK działa na oprogramowaniu Moodle i jest dostępna pod adresem: https://moodle.ignatianum.edu.pl Pomoc dotycząca platformy jest dostępna na stronie Elearning.
Zachęcamy do korzystania z platform hostingowych oferujących możliwość przygotowania, przetestowania, a nawet uruchomienia kursów. W tym celu można skorzystać z serwisów gnomio.com oraz moodlecloud.com.
Potrzebuję tekstów do zajęć. Czy Biblioteka może je zeskanować?
Biblioteka przygotowuje teksty ujęte w sylabusach w ramach usługi skanowania materiałów do zajęć.
Aktualnie (w czasie pandemii) usługa jest niedostępna - Biblioteka jest zamknięta, nikt nie pracuje na miejscu. Możemy natomiast powtórnie udostępnić materiały, które już wcześniej były zeskanowane i udostępniane.

IBUK libra

Informacje o ofercie IBUK libra są dostępne na portalu Biblioteki oraz w artykule IBUK libra.

Link z katalogu nie działa, pojawia się komunikat Masz dostęp tylko do fragmentu ksiażki.... Co zrobić?
To standardowy komunikat, gdy próbujesz otworzyć książkę nie będąc w uczelnianej sieci komputerowej lub nie będąc zalogowanym użytkownikiem. Jeśli ma już konto w serwisie, to zaloguj się do niego. Jeśli nie, podłącz się do uczelnianej sieci komputerowej. Jak to zrobić przeczytasz na stronie E-zasoby > dostęp zdalny.
Aktualnie Biblioteka jest zamknięta i nie można pobrać kodu aktywacyjnego. Jedyną możliwością korzystania jest zdalny dostęp.
Z jakich książek elektronicznych mogę skorzystać?
Listę książek możesz zobaczyć w katalogu komputerowym.