Philosophy Collection (ProQuest)

From Wiki PL - Biblioteka AIK
Jump to navigation Jump to search

Philosophy Collection to dwie bazy: Philosopher's Index i Philosophy Database dostępne na platformie ProQuest.

Philosopher's Index to baza bibliograficzna tworzona przez Philosopher's Information Center (PIC). Zawiera opisy bibliograficzne artykułów z czasopism, książek, rozdziałów z prac zbiorowych i recenzji z różnych obszarów filozofii od roku 1940. Pełna informacja o bazie jest dostępna na Philosopher's Index. Opis bazy z kolekcji znajduje się na stronach ProQuest. Bazy bibliograficznej nie należy mylić z pełnotekstową Philosopher's Index with Full Text współtworzoną przez PIC z EBSCO.

Philosophy Database to baza pełnotekstowa obejmująca 165 tytułów czasopism i ponad 1 000 prac naukowych z różnych obszarów filozofii od lat sześćdziesiątych XIX wieku. Listę dostępnych tytułów można przygotować samodzielnie używając standardowego generatora na platformie ProQuest, np. jako listę w HTML.

Dodatkowe informacje o kolekcji są dostępne pod adresem https://www.proquest.com/libraries/academic/arts/Philosophy-Collection.html


Dostęp testowy

Kolekcja jest jedną z kilku baz dostępnych testowo na platformie ProQuest od 7 kwietnia do 8 czerwca 2020 r..

Dostęp bezpośredni Dostęp przez HAN
Platforma ProQuest przejdź (Index)
przejdź (Database)
przejdź (Collection)
przejdź (wszystkie)
przejdź (wszystkie)


Przydatne materiały

Na platformie ProQuest jest dostępny serwis ProQuest Libguides z szeroką ofertą pomocy, materiałami informacyjnymi i szkoleniami dotyczącymi platformy.

Informacje na temat Philosopher's Index są dostępne na stronach producenta.

Zobacz też