Bibliografia Etnografii Polskiej

From Wiki PL - Biblioteka AIK
Jump to navigation Jump to search

Opis

Bibliografia Etnografii Polskiej (etnologii, antropologii kulturowej oraz nauk pokrewnych) to bibliograficzna baza danych rejestrująca publikacje z etnologii/antropologii kulturowej, ale także wybrane pozycje z pokrewnych antropologii dyscyplin naukowych – humanistycznych i społecznych (od 1986).

Baza obejmuje wybór publikacji wydanych w latach 1986-2000, który w miarę możliwości sukcesywnie jest uzupełniany oraz stosunkowo kompletny dorobek naukowy i popularno-naukowy etnologów i antropologów polskich (dzieła zwarte i artykuły), publikowany w kraju oraz częściowy zestaw artykułów publikowanych przez nich za granicą (od 2001 r.).

Oprócz prac etnologów polskich, BEP indeksuje także artykuły autorów obcych, które ukazywały się w publikacjach polskich i były przeważnie pokłosiem organizowanych w Polsce etnologicznych konferencji naukowych oraz prace etnologów/antropologów obcych, które były recenzowane w polskich czasopismach etnologicznych.

Bazę można przeszukiwać wg następujących kryteriów: autor/redaktor/recenzent; tytuł i słowa kluczowe w tytule; teren; dowolne słowa opisu; miejsce wyd.; wydawca; seria wydawnicza; czasopismo; ISBN; ISSN; dziedzina.

BEP obejmuje piśmiennictwo od roku 1986; jest uzupełniana na bieżąco.

Dostęp

Kiedy warto skorzystać?

  • poszukując informacji bibliograficznych z zakresu etnografii, antropologii kulturowej i in.

Zobacz też: