EUscreen

From Wiki PL - Biblioteka AIK
Jump to navigation Jump to search

Opis

EUscreen (Europe on screen) to portal europejski, którego celem jest udostępnianie i popularyzowanie wykorzystywania archiwalnych zasobów telewizyjnych (w szczególności telewizji europejskich) [Discover Europe's television heritage].

Aktualnie EUscreen oferuje wolny dostęp on-line do plików z filmami i audycjami europejskich stacji telewizyjnych od roku 1912. Każdy udostępniany plik posiada opis w języku angielskim oraz w języku publikacji, stąd wyszukiwanie najlepiej prowadzić w języku angielskim. Do znalezienia odpowiednich materiałów można wykorzystać wyszukiwarkę. Zgromadzone dane mogą być przeszukiwane wg: tematów publikacji, typów, języków, dostawców.

Podobnie jak Europeana" EUscreen będzie prezentować wirtualne wystawy na wybrane tematy (docelowo zasoby EUscreen będą zintegrowane z Europeaną i będzie możliwe jednoczesne przeszukiwanie zasobów obu serwisów).

Zawartość archiwów telewizyjnych jest cennym źródłem materiałów ilustrujących wydarzenia polityczne, zachodzące zmiany społeczne czy życie codzienne.

Portal posiada własny blog, na którym prezentowane są nowości EUscreen, tam też można zapisać się na bezpłatny newsletter, by żadna z nowych treści nie umknęła naszej uwadze.

Dostęp

Więcej

Zobacz też